Our rights: our voice for a better world

În perioada septembrie 2020- iunie 2021 elevii clasei a VI-a au participat la proiectul eTwinning “Our rights: our voice for a better world”.
Folosind un mod de lucru colaborativ, am urmărit ca elevii noștri să devină conștienți de subiecte importante care le afectează viața, cum ar fi drepturile copiilor, agresiunea, siguranța internetului, problemele de mediu, astfel încât aceștia să poată acționa ca agenți ai schimbării pentru o viață liberă, pașnică, pluralistă și societate incluzivă.
De asemenea, am sărbătorit principalele Zile Internaționale care marchează probleme importante legate de drepturile copiilor (UNCRC) și au lucrat în clasă și în echipe transnaționale pentru a scrie cântece și a-și împărtăși ideile, speranțele și visele pentru a face un viitor mai bun pentru toți copiii.